Aktualności

Chińscy tenis stołowy pokonuje przegraną singli, aby wygrać imprezę drużynową

• Autor:Crystal Wang
  • Zwolnij na:2016-08-18
Chiny dodały złoty medal z zespołu męskiego Tutaj w środę, aby zamiatać tytuły olimpijskich zawodów tenisowych po raz trzeci.

Wszechczasowa wiodąca chińska drużyna mężczyzn, dwukrotnie mistrzów na tyle poprzednich Igrzysk Olimpijskich po wydarzeniach drużynowych, które zaczęły podwójne od Pekinu 2008, zdobył zwycięstwo 3-1 w finale nad Japonią, która przeszła do historii, osiągając finał olimpijskimęskiego tenisa stołowego.

Był to 28. złoty medal wygrany przez Chiny, odkąd sport został wprowadzony na Igrzyskach Olimpijskich w Seulu w 1988 roku.

Świat nr 1 MA Long, który wyszedł piątego mężczyzny Wielkiego Szlema po tym, jak został koronowany w Singles w Rio, zdobył dwa punkty w środowym finale wieczorem, aby podnieść całą drużynę.

28-latek zaczął silny jako pierwszy pozycjonowany gracz singli, przezwyciężając wybuch w połowie drogi i kilka siatków z 22. rankingu Koki Niwa, zaledwie 21 lat, aby wygrać w prostych setach, 11-6, 11-9, 11-6.

Aby śledzić magister w drugiej grze, Xu Xin, jedyny właścicielka w tej chińskiej drużynie, natknął się na najlepszego japońskiego łopatki Jun Mizutani, stracił pierwszy set 12-10 i drugie 11-9, choć wycofał pięć wyników w aRząd od podążania 5-1.

26-letni świat nr 3 ponownie otworzył grę w stylu, prowadząc 6-0 do trzeciego setu, zanim puściłem zaledwie trzy punkty 11-punktowego formatu.

Wiązanie go 2-2 z czwartym setem 11-7, Xu prowadził 10-8 w piątym i decydującym, ale Mizutani, zajął szóste miejsce na świecie, służył do remisu 10-10, zanim zajął 12-10, aby wymusić co najmniej cztery mecze.

Poniższe podwójne poszły również intensywnie jako Xu, łącząc się z kolejnym aktywnym zwycięzcą Wielkiego Szlema, Zhang Jike, z łatwością oddał pierwszy set 11-4, zanim rozpoczął ciężko pracujący powrót 11-6, 11-9, 11-5.

Następnie MA ponownie pojawił się na boisku, aby zagrać w Japonii 21-rankowanego Maharu Yoshimurę i właśnie udowodnił swoją formę latającą, dopełniając mecz z wygraną 11-1, 11-4, 11-4.

Choć przegrywając finał, Japonia wygrała swój pierwszy srebrny medal na imprezie męskiej, aby lepiej świecić Mizutani o brązie w singlu mężczyzn sześć dni temu

Poprzedni: SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2017!
Następny: 64S, 136L, 254L Wysłane do Big Big India Fastener Company